Jak pracovat s katalogem online?

15.12.2021

Pro všechny, kteří to zatím nevyzkoušeli, přinášíme krátký a jednoduchý návod, jak pracovat s katalogem online. Půjčování knih je dnes tak jednoduché!

• Při brouzdání internetem klikněte na svůj oblíbený web www.luzna.knihovna.cz. Katalog vám napoví, jaké knihy patří ke stálému inventáři knihovny. Zimní, jarní a podzimní fond označený příslušnou barvou pak tvoří seznamy titulů, které kolují po regionu. Do února, května a listopadu jsou k dispozici právě v Lužné.
  • Na hlavní stránce Katalogu online na Vás vyskočí novinky. Věděli jste, že už máme v knihovně nového Hartla, Nesba nebo "poseroutku"?
  • Možná hledáte starší titul nebo povinnou četbu. Pak klikněte na položku VYHLEDÁVÁNÍ a do příslušných polí uveďte název knihy, autora, klíčové slovo, stačí však jedno z toho. Zobrazí se vám seznam všech titulů, které jsou k mání v okrese Vsetín. Vás ale zajímá Lužná. V nabídce vpravo klikněte na odkaz LOKACE, na kterých jsou exempláře. A máte jasno.
  • Nechcete vážit cestu do knihovny zbytečně? Najeďte na příslušný titul kurzorem myši a zvolte možnost VYPŮJČIT. Ihned zjistíte, zda je vaše kniha k dispozici přímo na místě.
  • Díky přehledné nabídce v horní liště katalogu knihovny můžete sledovat, které publikace jsou v knihovně nejpůjčovanější nebo si sami vytvořit seznam knih oblíbených.
  • A konečně to nejdůležitější. MŮJ ÚČET. Kromě příjmení čtenáře vyžaduje systém také číslo legitimace. S klasickým papírovým průkazem tady neuspějete. Příslušné ID si budete muset vyžádat u své knihovnice. Snadno si pak ověříte, jaké tituly máte doma a kdy je potřeba knihy vrátit.
Vytvořte si webové stránky zdarma!