AKTUÁLNĚ

Knížky za desetikačku šly na dračku! Z luženského jarmarku, který se konal v polovině května, jste si domů odnesli osmdesát vyřazených a starších kousků. Velké díky všem, kteří jste podpořili místní knihovnu. Z utržených peněz jsme pořídili čtyři nové tituly. Přijďte si je při chvilce prolistovat:-)

Co nového v knihovně? Dorazil k nám výměnný fialový soubor plný novinek a také tentokrát je z čeho vybírat. Na své si přijdou i děti. Přijďte nakouknout, s výběrem vám rádi poradíme!

Dumas, Hugo, London, Tolstoj, ale i Petiška nebo Neruda. Klasika, po které se často pídí školáci, ležela dlouho vyřazená v krabicích. Nově bude všem zájemcům k dispozici v označeném regálu na chodbě vedoucí do knihovny. Některý z titulů zrovna sháníte? Je tady pro vás! A pokud jej po přečtení vrátíte zpátky na místo, udělá třeba radost někomu...

Zase půjdeme o něco víc vidět! Možná už v úterý, až přijdete k hlavním dveřím knihovny, vás přivítá tato nová cedule. Trochu štábní kultury to vážně chtělo. Autorem návrhu je Mirek Urubek, finance na její pořízení věnovala Obec Lužná.

Z knihovny jsme nedávno vyřadili 280 knih. Důvod? Stáří, opotřebení, literatura, o kterou už není v dnešní době zájem. Dobrá zpráva je, že regály postupně nahrazujeme tituly novými. Aktuálně o padesátku publikací zvanou všehochuť. I díky vám, naši čtenáři! Darovat lze knihy novějšího data, hodnotné svazky nebo povinnou literaturu.

Ve stejný den a stejný čas, těšíme se na vás zítra zas! Knihovna Lužná je pro vás otevřena každé úterý od 15.30 do 18 hodin. Udělejte si k nám, prosím, cestu především vy, kteří máte doma PŮJČENÉ KNÍŽKY PŮL ROKU I DÉLE. Ostatní by se do nich také s chutí zakousli. PS: Jen nerada bych tvořila jmenný seznam dlužníků. Děkuji :-) ...

Čtenáři z Lužné, návštěvu knihovny odložte, prosím, na příští týden. Dne 1. března 2022 budeme mít ZAVŘENO. Do té doby mám pro vás alespoň tip na zajímavou přednášku, kterou 3. března od 17 hodin pořádá Masarykova veřejná knihovna Vsetín. COVID NEBYL PRVNÍ. O spálové, tyfové a dalších epidemiích, se kterými se lidé v minulosti v našem regionu...

Vážení čtenáři, do knihovny dorazil nový výměnný soubor s růžovým označením. Přijďte se v úterý probrat tituly a některé z nich si třeba půjčit domů. Na výběr máme desítky knih pro děti i pro dospělé. Kompletní seznam naleznete v sekci Zimní výměnný soubor na našem webu.

Pokud se nechystáte příští týden na hory, má pro vás Masarykova veřejná knihovna Vsetín několik fajn tipů, jak strávit s dětmi tvořivé odpoledne Otevřeno máme v úterý od 15.30 do 18 hodin také v Knihovna Lužná :-)

Kromě nových titulů máme v knihovně k dispozici celou řadu oblíbených periodik. Aktuální výtisky i starší vydání čekají jenom na vás. V nabídce jsou časopisy Téma, Respekt, 100 + 1, Magazín PATRIOT, Marianne, Kreativ, Receptář, Historie a další.

Vytvořte si webové stránky zdarma!