AKTUÁLNĚ

Řada z vás se ptá po HISTORII minulého století. Jen namátkou jsem sáhla do výměnných souborů a narazila na tyto zajímavé tituly. Silné příběhy táhnou a věřím, že nadchnou i vás :-)

Kolik znáte valašských písniček? V novém zpěvníku, který koncem loňského roku vydal Zlínský kraj, jich najdete celkem 274. Pocházejí z 97 míst okresu a některé z nich také z Lužné Přijďte nahlédnout! K dispozici máme i Slovácko a Zlínsko, Kroměřížsko slibuje kraj vydat letos. Zpěvníky jsou k dispozici také online na adrese:...

Do konce února mohou děti hlasovat o nejoblíbenější knihu roku 2021! Od letošního roku jsme pro vás připravili výraznou změnu - děti mohou hlasovat pro jakoukoli knihu, kterou v předchozím roce přečetly. Není nutné, aby byla v daném roce vydaná. Ze zaslaných hlasů bude vylosováno 50 výherců, kteří získají cenu. Bližší informace o hlasování i...

K nám už letos Ježíšek dorazil! Přivezl několik bestsellerů, po kterých aktuálně pošilháváte v knihkupectví. Pod stromečkem asi všechny nenajdete. Stavte se v knihovně a některý z nich si vypůjčte. V nabídce máme Vánoční prasátko od autorky oblíbeného Harryho Pottera, patnáctý díl Deníku malého poseroutky i nejnovější ženský román od Patrika...

Pro všechny, kteří to zatím nevyzkoušeli, přinášíme krátký a jednoduchý návod, jak pracovat s katalogem online. Půjčování knih je dnes tak jednoduché!

Vážení čtenáři, druhý týden v prosinci bude mít Obecní knihovna Lužná z mimořádných důvodů zavřeno. Vrátit nebo půjčit nové tituly si budete moci v dalším týdnu v obvyklém čase, tj. 14. prosince od 15.30 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

KNIHY JSOU NĚMÍ UČITELÉ, řekl kdysi latinský autor Aulus Gellius. Protože se blíží konec roku, dovolím si rekapitulovat. Za poslední rok si zřídilo registraci v luženské knihovně 22 osob, z toho 7 dětí. Máme radost, že vás postupně přibývá.

Aktuální opatření proti koronaviru přitvrzují, ale dětí do 12 let se zatím netýkají. Pokud budete chtít svým nejmenším zpříjemnit úterní odpoledne, v knihovně se na ně těšíme. Jakékoliv příznaky onemocnění však nejsou ani v tomto případě žádoucí.

V luženské knihovně máme k zapůjčení více než stovku nových knih z výměnného fondu Masarykovy veřejné knihovny Vsetín. Vyberou si dospělí i děti. Milovníci románů, historie, faktu, gastronomie i životního stylu. Modrý soubor u nás zůstane celý rok.

Věrní návštěvníci luženské knihovny, náš fond není tak bohatý jako v případě městských knihoven, ale naštěstí existuje meziknihovní výpůjčka. Aktuálně máme díky Vsetínu k zapůjčení nové deskové hry pro školáky i předškoláky a cizojazyčné knihy v němčině, angličtině i ruštině. Jsou tenké, tudíž motivační:-) Nabídku her i cizojazyčné literatury...

Vytvořte si webové stránky zdarma!